Lapkričio 28 d. 18 val. VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) atidaroma paroda „Wolpertinger! What they do in collaboration?“. Tris mėnesius Lietuvoje dirbo penki tekstilės dizaino ir architektūros tyrėjai, dalyvaujantys ArcInTexETN tarptautinės doktorantūros projekte. VDA Nidos meno kolonijoje rezidavę Bastian BeyerDaniel SuárezIva ResetarJyoti Kapur ir Marina Castan Cabrero šįkart kviečia susitikti Vilniuje.
Lapkričio 28 d.18 val. atidarymas 
Performansai: interaktyvi tekstilė (Giedrė & Jyoti); Tekstilės choreografija (Marina & Daniel)Lapkričio 29 d. 15–18 val. atvira diskusija su kviestiniais ekspertaisGruodžio 1 d. 16–18 val. atviros studijos – neformalus susitikimas su menininkais

Apibūdindami tarpusavio bendradarbiavimą atliekant meninį tyrimą pasitelkiame mitologinio hibridinio gyvūno, vadinamo „Wolpertinger“ įvaizdį. Jis įkūnija idėją apie tai, kad iš pačių skirtingiausių sudedamųjų dalių sudaryta visuma gali funkcionuoti kaip vienas organizmas.

Dirbant Lietuvoje sukurtas bendradarbiavimo metodas išsaugo heterogenišką kiekvieno iš mūsų atliekamų tyrimų pobūdį ir tuo pačiu pabrėžia jų tarpusavio sąsajas.

Atlikdami kūryba grindžiamus dizaino tyrimus kaip pagrindinį grupinio darbo metodologinį įrankį pasitelkėme kūrybines dirbtuves. Tai padėjo praplėsti asmeninių tyrimų ribas, susieti juos su kitų grupės narių tyrinėjamomis sritimis, pastebėti jų tarpusavio poveikį ir grįžtamuosius ryšius. Dirbdami išbandėme įvairius kūrybinės praktikos būdus ir priemones: artefaktus, tekstus, video, kvapus, šiluminius vaidzus. Susiejome vykdomus eksperimentus su vietos kontekstu, pasitelkėme vietinius išteklius: pušų ir beržų medieną, smėlį, bičių vašką, vilną.

Svarbiausias parodos elementas – trimatis žemėlapis, atskleidžiantis ryšius tarp autorių ir jų atliekamų tyrimų. Tuo pačiu tai priemonė, fiksuojanti mūsų veiksmus, ir darbo raidą perteikianti diagrama. Tai heterogeninis tinklas, atskleidžiantis mūsų tyrimų įvairovę, perteikiantis darbo procesų netolygumą ir persipynimus, kartu parodantis požiūrių įvairovę į visų mūsų tyrinėjamą temą – naujas tvaraus gyvenimo būdo formas.

Daugiau http://nidacolony.lt/lt/821-arcintex-etn-paroda