Vilniaus meninio tyrimo susitikimai*, spalis-gruodis, 2014

Pirmasis renginys – tai dalis tiriamojo-kuratorinio projekto, bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, inicijuotas kuratoriaus ir tyrėjo Vytauto Michelkevičiaus.

Tikslas: Per ~3 val. sukurti kolektyvinį [eskizinį] ir probleminį meninio tyrimo žemėlapį, nužymintį dabartinę Lietuvos menininkų ir mokslininkų meninio tyrimo sampratą. Taip pat siekiama išskleisti, sužymėti ir suderinti pagrindinius raktažodžius ir klausimus. Susitikimo metu stengsimės susitarti dėl sampratų ir aktualių visiems klausimų.

Formatai / Metodai: kolektyvinis brainstorm‘as („minčių lietus“), raktažodžiavimas ir žemėlapio braižymas (su dizainerio-piešėjo pagalba)

Dalyviai
Menininkai, kuratoriai ir dizaineriai: Julijonas Urbonas, Akvilė Anglickaitė, Žygimantas Augustinas, Dainius Liškevičius, Arnas Anskaitis, Tautvydas Bajarkevičius
Architektai ir tyrėjai: Tomas Grunskis, Audrius Novickas
Humanitarinių ir socialinių sričių mokslininkai: Aldis Gedutis, Viktorija Žilinskaitė, Lina Michelkevičė, Inga Vidugirytė-Pakerienė

Orientaciniai klausimai ir temos braižant žemėlapį:

Kas yra meninis tyrimas ir kokia jo vieta dabartinėje tyrimų sistemoje?

Tapatybių susidūrimai: menininkas kaip tyrėjas ir mokslininkas kaip menininkas

Ar menininkas kuria žinias arba kitas analogiškas žinojimo formas? Kaip tai daro?

Ar susitinka / susisiekia menininkų ir mokslininkų naudojamos metodologijos (tyrimuose)? Jei taip, tai kaip, kokiais būdais?

Kokie raktažodžiai apibūdina meninį tyrimą ir jo santykį su moksliniu tyrimu?

Ir visi kiti jūsų iškelti klausimai ir temos.

 

20141020_175923-procesas IMG_7993

*Vilniaus meninio tyrimo susitikimai – tai serija renginių, siekiančių kolektyviai išanalizuoti ir pristatyti lokalią meninio tyrimo sampratą ir iškelti aktualius klausimus. Susitikimai susideda iš salonų, seminarų, kūrybinių dirbtuvių, individualaus darbo bei refleksijų ir dialoginio menininkų ir mokslininkų darbo su dizaineriais.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba